Warsztaty I stopnia w Gdyni 12-13 września 2020 roku

WARSZTATY NAUKOWO - SZKOLENIOWE – I STOPIEŃ (cykl 2.stopniowy, stopień drugi jest stopniem praktycznym) 

DIAGNOZA I TERAPIA JĄKANIA I INNYCH ZABURZEŃ PŁYNNOŚCI MÓWIENIA
Z UWZGLĘDNIENIEM KONSEKWENTNEJ WSPÓŁPRACY Z RODZINĄ

Program:

1. Podstawy diagnozy jąkania wczesnodziecięcego (pierwotnego) i jąkania chronicznego (wtórnego) z uwzględnieniem Kwestionariusza Cooperów do Oceny Jąkania M. Chęćka, Kwestionariusza Niepłynności Mówienia i Logofobii oraz Zaburzeń Płynności Mówienia Z. Tarkowskiego, a także Próby Sylabowej do Oceny Niepłynności Mówienia Z. Kurkowskiego i Diagnozy jąkania u dzieci w wieku przedszkolnym K. Węsierskiej i B. Jeziorczak (analiza praktyczna).

2. Diagnoza różnicowa rozwojowej niepłynności mówienia i jąkania wczesnodziecięcego.

3. Diagnoza różnicowa jąkania i giełkotu.

4. Szczegółowe praktyczne zapoznanie słuchaczy z czterema etapami Zmodyfikowanego Programu Psychofizjologicznej Terapii Jąkających się autorstwa M. Chęćka.

5. Omówienie niektórych scenariuszy sesji terapeutycznych programu.

6. Przepracowanie na sobie niektórych ćwiczeń zawartych w programie.

7. Praktyczne zapoznanie się z podstawowymi technikami terapeutycznymi w przypadku giełkotu i innych niepłynności mówienia.

8. Podkreślenie roli kontraktu terapeutycznego zawieranego z pacjentem i jego rodziną oraz realizacji treści w nim podkreślanych.

9. Prezentacja i praktyczna analiza niektórych zajęć diagnostycznych oraz terapeutycznych (i psychoterapeutycznych) indywidualnych i grupowych z jąkającymi się (nagrania oraz z bezpośrednim uczestnictwem osób jąkających się).

10. Zapoznanie się z niektórymi programami terapii klinicystów i terapeutów mowy z krajów zachodnich (nagrania).

11. Opiniowanie na rzecz osób jąkających się (dla instytucji oświatowych i służby zdrowia).

Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty ukończenia szkolenia oraz obszerny pakiet materiałów pomocowych do diagnozy i terapii (materiałów, które będą omawiane podczas zajęć).

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Organizator: FUNDACJA WSPARCIA OSÓB Z ZABURZENIAMI KOMUNIKACJI "MIĘDZY SŁOWAMI" w Gdyni www.miedzy-slowami.org.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 535 936 019; 535 937 019

Prowadzący: dr n.hum. Mieczysław Chęciek – specj. neurologopeda (www.jakanie-terapia.pl)

Współprowadzący: Edwin Bażański - neurologopeda kliniczny, emisjolog

Liczba godzin: 20

Termin: 12-13 września 2020 roku  (rozpoczęcie w sobotę o godz. 09:00, natomiast zakończenie – w niedzielę ok. godziny 16:00)

Liczba miejsc: 20 – 25

Cena: 680 PLN

Miejsce warsztatów: Siedziba Fundacji "Między Słowami" - Gdynia, ul Traugutta 2 (wejście od ul. Władysława IV)

Możliwość noclegów: odsyłamy na strony internetowe hoteli w Gdyni

 

ZASADY ZGŁASZANIA SIĘ NA WARSZTATY

 • Zgłoszenia na warsztaty on-line (wejść w link www.szkolenia.miedzy-slowami.org.pl aby zgłosić uczestnictwo on-line); mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel. 535 936 019
 • Płatność za szkolenie odbywa się poprzez system PayU podczas zapisu na szkolenie. Możliwa wpłata zaliczki w wysokości 200 zł lub pełnej kwoty w wysokości 680 zł, po wyczerpaniu miejsc możliwy zapis na listę rezerwową.
 • Informacji o warsztatach można też uzyskać u prowadzącego (tel. 605 855 058, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Najnowsze informacje

Napisali do nas

 • 1
 • Piszę ten list z radością, ponieważ jeszcze pół roku temu byłem kompletnie bezradny wobec samego siebie. Teraz ten okres jest za mną. Czytaj
  Marcin z Rzeszowa 28 października 2014 (dwa m-ce po zakończeniu turnusu terapeutycznego w Wiśle)
 • [...] I na sam koniec, jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, zmieniliście moje życie. Jestem nową, lepszą osobą. Czytaj
  Weronika uczestnik turnusu w sierpniu 2015
 • Zrozumieliśmy, że trzeba jedynie skupić się na dziecku, starać się je zrozumieć i pomóc.No i najważniejsze – spektakularne efekty terapii !!! Czytaj
  List rodziców z grupy 2, po turnusie terapeutycznym Wisła 2014
logo nowe1

Zmodyfikowana Psychofizjologiczna Terapia Jąkania

ul. Kubsza 31, I piętro
44-300 Wodzisław Śląski
Polska

Skontaktuj się

Komórka: +48 605 855 058
Stacjonarny: +48 32 415 22 23
E-mail: mcheciek@op.pl

Rejestracja wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową

Poniedziałek - Czwartek:
17:30 - 19:30